Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych/WMD Lisewo Mw63

WMD Lisewo Mw63 #MBd1-133

23 november 2011 - Rogów Towarowy Wąsk. (KWRRB), widok w kierunku Jeżowa od strony hali WMD. Maszyn sporo, zaś MBd1 nie ma jeszcze galeryjnego debiutu w FPKW, stąd zdjęcie przypisałem właśnie do niego - znajduje się on po lewej stronie, w kokonie z tirowskiej ceraty (jest w remoncie; musiał zostać tymczasowo wytoczony z hali, ustępując miejsca innemu pojazdowi, którego naprawa jest pilniejsza). Za motorówką stoi pług pochodzący z Wieluńskiej Kolei Dojazdowej, następnie Px48-1783 wraz z tendrem i dwoma wagonami krytymi. Dobre oko dostrzeże na zdjęciu jeszcze jeden wagon MBd1 - konkretnie MBd1-138 (ex 157), typu Mw63, sprowadzony z Cukrowni Kruszwica, gdzie służył bodajże za wagon-salonkę. Maleńki wehikuł pośrodku to poczciwa Wmc009, wyprodukowana przez warsztaty WMD Koronowo (Bydgoskie KD) - obecnie główny wół roboczy KWRRB (w sezonie zimowym właściwie jedyny non stop w pełni sprawny pojazd z własnym napędem). Następnie trójca z poprzedniego zdjęcia - Lyd1-215, platforma Px435 FPKW Cargo oraz Lxd2-265. Po prawej stronie rumuna można dostrzec kolejny ciekawy pojazd - niebieską WLs150 nr zakładowy 5 z Cukrowni Tuczno (ostatnia naprawa w 2002 r.).
Author: PAFAWAG

Comments: 2

WMD Lisewo Mw63 #MBd1-138

24 march 2014 - Rogów Towarowy Wąskotorowy, wjazd od strony Jeżowa. Wrak MBd1-138, o którym w sumie niewiele w Sieci wiadomo. Historię zdradzać może jedynie resztka napisu "Cukrownia Kruszwica" na burcie pojazdu. Podobno była to niegdyś kruszwicka salonka, z której niewiele już zostało. Szczęśliwie została jednak zachowana dzięki zapałowi chłopaków z Rogowa. I tak mnie ten wagon przywitał - purpurą późnego zachodu, mroźnego zachodu, marcowego zachodu 2014 roku na stacji w Rogowie, tuż po ciężkim patrolu pieszym szlaku z Rawy Mazowieckiej do samego Rogowa. To był piękny dzień.
Author: profklos

Comments: 2